Na The A-Team en Marilyn Manson zijn het de games die verantwoordelijk worden gehouden voor het gewelddadige karakter van sommige spelers.
Uit onderzoek van psychologen van de Amerikaanse University of Rochester blijkt dat gamers gefrustreerd zijn door het falen in een game, niet door de inhoud van het spel. In het onderzoek gebruikten de onderzoeker een zestal speciaal voor het onderzoek gemaakte spellen waarvan de besturing en de moeilijkheidsgraad aan te passen was. Deze games lieten ze spelen door ruim zeshonderd testpersonen.
De gamers bleken gewelddadig te worden wanneer ze een spel niet te baas konden worden. Hoofdonderzoeker Richard Ryan stelt dat mensen minstens zo gewelddadig kunnen worden bij het spelen van Tetris of Candy Crush als bij agressievere games.