Met het benoemen van Satya Nadella was er hoop dat de discussie omtrent het voortbestaan van de Xbox divisie in de kiem gesmoord zou zijn. Niets is minder waar.
Nadella zou door invloedrijke investeerders onder druk zijn gezet om afscheid te gaan nemen van de Xbox divisie, evenals van de Surface tabletten en zoekmachine Bing. Zij willen dat het bedrijf zich weer alleen gaat richten op het maken van software zoals Windows en Office voor bedrijven. Een lastige markt waar ook Apple en vooral Google hun best doen om een stukje van de taart te pakken te krijgen.
Het is niet geheel onbegrijpelijk dat de investeerders niet blij zijn met de deze onderdelen van Microsoft. Met Bing verloor Microsoft 1.3 miljard dollar in 2013, terwijl het bedrijf blijft zitten met $900 miljoen aan onverkochte Surface apparaten. Het verlies van de Xbox divisie wordt nog steeds gecamoufleerd door de vele patenten die Microsoft heeft in Google's mobiele operating systeem Android.
Wat vind jij? Moet Microsoft stoppen met de Xbox?